Українська жіноча демократична мережа

Представники влади
Політичні партії
Молодь
Громадяни
Для кого ця програма?

депутатки та посадові особи, лідерки спільнот

ЩО ТАКЕ УЖДМ?

Всеукраїнська громадська організація «Українська жіноча демократична мережа» як частина Жіночої демократичної мережі (Women`s Democracy Network) і складова глобальної ініціативи Міжнародного республіканського інституту розпочала свою роботу в Україні на початку 2017 року. Ви можете ознайомитись із діяльністю Жіночої демократичної мережі у світі на сайті: www.WDN.org

Сьогодні УЖДМ – це горизонтальна регіональна мережа, що об’єднує понад 500 активних жінок-лідерок, чинних депутаток і посадових осіб органів місцевого самоврядування з усіх куточків України із представницями органів державної  влади задля просування спільних інтересів та утвердження рівних прав і можливостей жінок і чоловіків.

ДЛЯ ЧОГО СТВОРЕНА ТА ЧИМ ЗАЙМАЄТЬСЯ МЕРЕЖА?

В Україні Мережа функціонує на принципах самоорганізації ініціативних жінок задля зміцнення їх лідерського потенціалу та поліпшення статусу жінок в суспільно-політичному житті країни та своїх громад. Мережа покликала забезпечити «спільний голос» для представництва інтересів жінок у політичних структурах, а також забезпечити зв’язок між сьогоднішніми та майбутніми жінками-лідерками в Україні за допомогою навчальних і менторських програм, обміну досвідом і кращими практиками.

ЯКОЮ Є ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА МЕРЕЖІ?

Під час Інавгураційної Конференції Української жіночої демократичної мережі у березні 2017 року в Києві відбулось обрання керівних органів Мережі – Секретаріату (Голови та Секретаря) і Ради УЖДМ, до складу якої входять чотири регіональні керівниці (координаторки Південного, Східного, Центрального та Західного регіонів). Із заснуванням Мережі була сформована організаційна структура, яка представлена 24-ма координаторками у кожній з областей України. 
 

НАД ЧИМ ПРАЦЮЄ МЕРЕЖА У 2017-2018 РОКАХ?

Із прийняттям двох Резолюцій під час першої національної конференції були визначені пріоритетні напрямки діяльності Мережі:

  • сприяння консолідації жінок у політиці шляхом створення в органах місцевого самоврядування депутатських груп, спрямованих на відстоювання інтересів жінок у політичних структурах і досягнення гендерної рівності;
  • забезпечення достримання гендерного балансу в органах влади та місцевого самоврядування шляхом лобіювання гендерних квот у партійних статутах та виборчому законодавстві, що передбачає звернення до партійних лідерів, народних депутатів і комітетів Верховної Ради із закликом дотримуватися гендерних квот та встановити відповідальність для партій за порушення даного принципу.

Влітку 2017 року регіональні заходи УЖДМ, спрямовані на реалізацію даних резолюцій, відбулись у Івано-Франківську, Дніпрі, Хмельницькому та Маріуполі. 

У 2018 році регіональні конференції та тренінги Мережі відбулись у Черкасах (лютий), Сумах (березень), Маріуполі (квітень) та Новій Каховці (травень). До осені 2018 року заходи відбудуться у Вінниці та  Львові.

Друга щорічна Конференція депутаток  і представниць місцевого самоврядування України «Жінки в політиці: сила в єдності» має на меті сприяти діалогу між посадовими особами і депутатками національного та місцевого рівнів для консолідації їх зусиль в напрямку забезпечення гендерної рівності  та просування реформ в Україні. Діяльність УЖДМ у 2018 році здійснюєтсья за фінансової підтримки глобальної ініціативи Міжнародного республіканського інституту - Жіночої  Демократичної Мережі (Women`s Democracy Network). 
 

ЯК ПРИЄДНАТИСЬ ДО МЕРЕЖІ?

Для набуття членства у Мережі необхідно заповнити анкету-заявку на вступ. Отримати її зразок можна, звернувшись за електронною адресою wwdnua@gmail.com. Якщо у вас виникли запитання чи пропозиції щодо можливостей співпраці, будь ласка, звертайтесь за вказаною адресою та слідкуйте за діяльністю мережі на Facebook: https://www.facebook.com/wdnukraine/

Досягнення та Історії

Боснія і Герцеговина: уроки вирішення конфлікту для України
Керівниці «Української жіночої демократичної мережі» відвідали Боснію та Герцеговину в рамках проєкту «Підтримка жіночих ініціатив під час війни в Україні» МРІ.
Переглянути
Більше історій успіху

Ресурси програми