Жінки-кандидатки перемогли на виборах після навчань за підтримки МРІ

Майже третина усіх жінок-кандидаток, які брали участь в інтенсивній програмі навчань, успішно пройшли виборчу кампанію та стали депутатками місцевих рад. Програма впроваджувалася за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міжнародного республіканського інституту. Протягом шести місяців перед місцевими виборами у жовтні 2020 року, Українська жіноча демократична мережа  (УЖДМ), працювала над підвищенням кількості жінок, які братимуть участь у місцевих виборах в якості кандидаток на місцеві виборні посади. Завдяки серії онлайн навчань, які проводили тренерки з успішним досвідом кампаній та діючі депутатки, майбутні кандидатки отримали знання та здобули навички необхідні для проведення ефективних кампаній.  

Загалом, 153 жінки взяли участь у передвиборчому онлайн навчанні, яке у зв’язку із пандемією коронавірусу, стало доступним для жінок-кандидаток з усієї України. 104 з них (або 68 відсотків) балотувалися на виборні посади до місцевих рад під час виборів у жовтні 2020 року. Понад 35 учасниць тренінгів, що становить майже третину від усіх хто брав участь у навчанні, стали депутатками місцевих рад різних рівнів. Одна із учасниць навчань, Тетяна Пашинська, для якої ця виборча кампанія стала переможною і яка обрана депутаткою Андрусівської міської ради, зазначила: «Ці тренінги дали мені не лише знання. Хоча, звісно, інформація була цінною. Але найважливіше що я зрозуміла після навчання – це те, що я відчула, що я готова бути депутаткою. Я відчула свою силу і повірила, що можу створювати зміни сама».   

Окрім тренінгів, членкині Української жіночої демократичної мережі активно обмінювалися інформацією, допомагали одна одній порадами та надавали підтримку під час активних виборчих кампаній. Для підвищення впізнаваності активних лідерок, які беруть участь у політичному житті своїх громад та вирішили балотуватися до місцевих рад, Українська жіноча демократична мережа також підготувала серію публікацій про них на фейсбук-сторінці УЖДМ.  

У післявиборчий період УЖДМ планує працювати із обраними жінками-депутатками задля посилення їх професійної діяльності в якості депутаток.  

Українська жіноча демократична мережа є складовою глобальної ініціативи Міжнародного республіканського інституту - Жіночої демократичної мережі (Women's Democracy Network) і має на меті сприяння розвитку жіночого потенціалу в суспільно-політичному житті та зокрема посилення участі жінок у політиці. В разі необхідності в отриманні додаткової інформації про діяльність мережі звертайтеся до голови УЖДМ, Ірини Славової, slavovair@gmail.com. 

Досягнення та Історії