Відкриття молодіжного центру у м. Кам’янське – випускники програм МРІ продовжують поширення політичної освіти та демократичних ініціатив серед молоді

Катерина Боровик презентує проект «Створення Дніпровського молодіжного центру» на Форумі активних громадян в Дніпрі 5 жовтня 2017 р.

Програми Міжнародного Республіканського Інституту (МРІ) стимулюють демократичні соціальні трансформації в Україні і продовжують давати результати роками після їх проведення. Майже три роки пройшло з моменту, коли Катерина Боровик випустилась з Школи молодого політика (ШМП) МРІ в Дніпрі, яка відбулася за підтримки USAID. Під час участі у ШМП Катерина була ученицею середньої школи, сьогодні вона є директором та засновником «Центру молодіжних ініціатив Кам'янської міської ради» - проекту, який вона з командою розробила під час навчання в Школі молодого політика МРІ. 

Катерина подалася до участі у Школі молодого політика оскільки просто напросто цікавилася політичною освітою і просуванням молодіжних ініціатив. У своїй аплікаційній анкеті вона зазначила, що як лідер шкільної громадської організації "Молодіжний центр "Фенікс" вона цікавиться  політикою та роботою громадських організацій. Вона вірила, що знання в цих сферах допоможе розвинути демократичну та заможну Україну. 

Під час ШМП учасники не лише здобували теоретичні знання щодо громадської активності, політичного лідерства, але і виконували практичні завдання. В якості практичного завдання за допомогою тренерів МРІ Катерина та ще четверо учасників працювали і розробили проект, який потенційно міг бути реалізованим в місті. Проект називався «Створення Дніпровського молодіжного центру». Метою такого центру було просування ініціатив місцевої молоді, проведення освітніх тренінгів для молоді, в тому числі завдяки залученню підтримки місцевої влади, як організаційної так і матеріальної. Свій проект Катерина і команда презентували для мешканців міста та представників Дніпровської міської ради під час Форуму активних громадян, який відбувся у Дніпрі в жовтні 2017 року. Тоді проект викликав показову зацікавленість серед відвідувачів Форуму і став переможцем за підрахуноком голосів учасників форуму як такий, що має затребувану актуальність і має бути реалізований в місті. Секретар міськради Дніпра, який був одним з учасників форуму, офіційно пообіцяв підтримати цей проект на рівні міськради. Нажаль, через те, що незабаром автори проекту роз’їхались своїми шляхами, проект так і не був реалізований в Дніпрі. Тоді Катерина Боровик вирішила спробувати реалізувати проект в своєму рідному місті - Кам’янське, яке знаходиться в Дніпропетровській обасті, за 30 км. від міста Дніпро.
 

Вона знаходить групу активних молодих однодумців, які поділяли бажання більш ефективної залученості молоді до вирішення соціальних питань громади і разом з ними доопрацьовує проект, адаптуючи його під місцеві умови. Маючи досвід ШМП Катерина розуміла важливість підтримки місцевої влади і у травні 2018 їх група звернулася до заступника мера міста Кам’янське, Світлани Колісніченко за підтримкою. У свою чергу, заступник мера безпосередньо представила Катерину та її групу меру міста. Так розпочалася співпраця із місцевою владою. 

За словами Катерини, представники влади були вражені побачивши наскільки якісно розроблений проект та наскільки він потрібен молоді міста одразу пообіцяли надати йому підтримку. В результаті співпраці, представники влади запропонували оформити такий центр в якості комунального підприємства Кам’янської міськради, а керуючі посади в ньому надати молодим людям, які запропонували цю ідею і розробили проект. Уже через декілька місяців, Кам’янська міська рада прийняла рішення про створення Центру Молодіжних Ініціатив, який розпочав роботу на офіційному рівні. Міська рада оплачує роботу директора, яким є Катерина Боровик, одного фахівця та бухгалтера. В роботі їм допомагає велика кількість волонтерів з місцевої молоді. Зараз центр розташований в будівлі адміністрації Південного району міста Кам’янське, але міськрада вже надала кошти для організації ремонтних робіт в новому окремому приміщенні у центрі міста. 

З програмою розвитку центру та його роботою на 2019-2020 роках можна ознайомитися із офіційного документу міськради. Також з роботою центру можна ознайомитися на сторінці Центру у Фейсбуці, де публікуються новини про події та проекти центру. Найбільш цікаві події за останній час – фестиваль стріт арту «ART FEST», який зібрав вуличних художників Кам’янського,  тренінг «Молодіжний працівник», який був проведений вперше в місті Кам’янське. Центр також проводить багато невеликих подій, що мають локальний фокус. З літа 2018 центр організував декілька десятків різних подій, що мають різні практичні напрямки, включаючи серій тренінгів для молоді з написання грантів та отримання фінансування.

На сьогодні Катерина вдало поєднує роботу директором в молодіжному центрі із навчання у  Дніпровському Національному університеті. Катерина вивчає юридичні науки, і вважає, що вони необхідні та допоможуть в її громадській діяльності. Саме завдяки інформації та знанням отриманим на програмі Школа молодого політика МРІ стало можливим втілення такого ефективного постійного соціального проекту, що працює з молоддю на місцевому рівні. 

Таким чином, учасники ШМП Міжнародного Республіканського Інституту не просто навчилися, як співпрацюючи з місцевою владою здійснювати зміни в Україні, а продовжили важливу соціальну місію поширення та ретрансляції знань, ідей і цінностей демократичної політичної участі серед активної молоді.   

Досягнення та Історії