Від громадського активіста до депутата: забезпечення прозорості органів самоврядування

Serhienko

 

Тетяна Сергієнко, яка мешкає у Чернігові, є лідером у сфері громадської та політичної діяльності. До Революції гідності Тетяна брала активну участь у громадському житті свого міста. Вона регулярно на добровільних засадах брала участь у місцевих ініціативах громадян, співпрацюючи з громадським рухом «ЧЕСНО», що діє за підтримки USAID. Крім того, Тетяна була активним членом Всеукраїнського об’єднання Батьківщина, брала участь у організації партійної діяльності, мітингів та виборчих кампаній на місцевому рівні.

"Важко здійснювати зовнішній вплив на процеси прийняття рішень з позиції лідера громадянського суспільства", - пояснила Тетяна. Після революції гідності, Тетяна відчула готовність розширити свою діяльність і, з метою підвищення прозорості органів місцевого самоврядування, вирішила стати кандидатом у депутати районної ради у м. Чернігові. 

Тетяна вперше брала участь у виборах в якості кандидата на державну посаду, тому вона відчувала брак досвіду і знань. Під час підготовки до своєї кампанії Тетяна натрапила на оголошення про набір слухачів до участі в програмі «Академія політичного лідерства» МРІ за підтримки USAID. Академія збирає разом громадських лідерів та активістів політичних партій віком до 40 років з усієї України для участі в трьох сесіях інтерактивних навчальних семінарів з таких тем, як проведення адвокаційних кампаній, навчання лідерських вмінь, навичок комунікації та сучасних методів взаємодії і проведення передвиборчої агітації.  Тетяна подала заявку і, разом з іншими 25 молодими колегами, була обрана з-поміж 119 претендентів на участь у першому випуску Академії політичного лідерства. В рамках Академії відбулося три сесії на теми: «Проведення успішної виборчої кампанії», «Сучасні засоби комунікації для молодих лідерів» та «Розробка громадських кампаній з лобіювання». 

Насправді, я стала депутатом саме завдяки цій програмі. Я вперше брала участь у виборах в якості кандидата, і той надзвичайно корисний  інструментарій, запропонований Академією для успішної виборчої кампанії, допоміг мені ефективно застосувати отримані знання, щоб стати депутатом Деснянської в м. Чернігові районної ради. Дуже корисною була інформація про те, як працювати з потенційними виборцями з метою з'ясування їхніх проблем. Зокрема, я використала метод ведення агітації «від дверей до дверей», представлений у Академії.

Сьогодні Тетяна є керівником фракції Всеукраїнського об’єднання Батьківщина в Деснянській районній раді. У січні 2016 року Деснянська районна рада прийняла поправки до «Положення про участь громадськості в засіданнях постійних комісій», які були розроблені Тетяною. Ці поправки зробили засідання Ради більш прозорими та доступними для участі громадськості шляхом публікації на її веб-сторінці дати і місця проведення засідань та питань порядку денного.  Раніше така інформація не публікувалася, що ускладнювало процес отримання громадянами інформації щодо діяльності Ради. У даний час, в якості обраної посадової особи, Тетяна продовжує використовувати знання у сфері демократичного розвитку та належного врядування, отримані під час навчання в Академії політичного лідерства USAID/МРІ з метою забезпечення більшої прозорості місцевої влади у Деснянському районі міста Чернігова.

Досягнення та Історії