Учасниця програм МРІ допомогла з проведенням першої онлайн сесії міської ради в Україні

Дніпро – перше місто України, де сесію міської ради провели в онлайн режимі. В умовах спалаху пандемії коронавірусу та введеного режиму карантину, місто показує приклад належного врядування та гнучкості у підходах до роботу для інших муніципалітетів. 

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) пишається своєю випускницею, яка відіграла важливу роль у проведенні онлайн сесії. Юлія Капшук, начальниця управління контролю виконання рішень міської ради, розробила необхідні нормативно-правові зміни, організувала тренінг для депутатів та працівників ради з використання Zoom, онлайн платформи для відеоконференцій, та провела декілька тестувань роботи платформи перед сесією міської ради.
 

Депутати Дніпровської міської ради працюють онлайн за допомогою платформи Zoom, Дніпро, 25 березня 2020

25 березня Дніпровська міська рада успішно провела пленарне засідання 55-ої чергової сесії в режимі онлайн (відео сесії). Сесія розпочалася з короткої зустрічі у подвір’ї будівлі міської ради, де депутати дотримувалися безпечної дистанції один від одного. Рада проголосувала за зміну регламенту проведення сесії, а саме - проведення наступних сесій в режимі онлайн. Після перерви депутати продовжили роботу вже через онлайн платформу Zoom. Під час онлайн засідання, міська рада проголосувала за виділення 98 млн грн на закупівлю медичного обладнання, зокрема, апаратів штучної вентиляції легень, масок, захисних рукавичок,  та затвердила жорсткіші заходи з обмеження руху громадського транспорту на період карантину. Депутати також ухвалили зміни до Положення про постійні комісії міської ради. Ці зміни та зміни до регламенту проведення сесій представлені Юлією Капшук, легалізували проведення онлайн сесій та засідань комісій через Інтернет на період карантину. Місцева влада повністю забезпечена технологіями та регламентуванням для прийняття швидких та необхідних у майбутньому рішень. Відтепер комісії міської ради збиратимуться онлайн, а наступна сесія міської ради призначена на 22 квітня. 

Депутати Дніпровської міської ради проводять голосування в подвір’ї будівлі міської ради, Дніпро, 25 березня, 2020

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) працює з Дніпровською міською радою у сфері електронного врядування з 2017 року. МРІ провів навчальні семінари з електронного врядування для депутатів та працівників міської ради в березні 2017 року та організував поїздку до Вінниці в липні 2017 для вивчення досвіду міста у використанні інструментів е-врядування. МРІ продовжуватиме співпрацювати з міськими радами по всій Україні над поширенням практик е-врядування, сприянням підзвітності та покращенням надання послуг громадянам України.

Досягнення та Історії