Шлях до компромісу

Юрій Селіверстов, Керівник програм МРІ, Україна

Лев Бірюк — відома і шанована людина в місті Хмельницькому, Україна. Лев Васильович розпочав свою політичну кар'єру ще в 1989 році. З того часу він тричі був народним депутатом України, обирався до Хмельницької обласної ради та був тричі обраний депутатом Хмельницької міської ради. На сьогоднішній день він є депутатом Хмельницької міської ради. 

На перший погляд може здатися, що людина з таким величезним політичним досвідом, як Лев Бірюк, мала б бути задоволена своїм статусом-кво. Проте це далеко від істини. Він часто прагне поглибити свої знання, зокрема для того, щоб залишатися в курсі найновіших тенденцій політичного розвитку в Україні, таких як реформа децентралізації, і працювати над тим, щоб краще слугувати інтересам своїх виборців. З метою отримання нових знань Лев Васильович взяв участь у наших двох останніх семінарах у Хмельницькому для представників органів місцевого самоврядування, а також у навчальній поїздці до міста Черкаси, щоб дізнатися більше про те, яким чином це місто втілює реформи та чи можливо запозичити цей досвід для своєї громади.

Коли його запитали про досвід співпраці з МРІ, Лев Бірюк відповів: "Одним із найважливіших результатів навчання під егідою МРІ є те, що тренери показують учасникам, наскільки важливо захистити права депутатів місцевих рад, а також як працювати разом над вирішенням проблем, незважаючи на партійну приналежність, шляхом створення робочих груп".

І справді, під впливом знань, отриманих під час семінарів МРІ, Лев допоміг створити дві робочі групи для депутатів Хмельницької міської ради, які належать до різних політичних партій, з метою сприяння економічному розвитку та підвищенню рівня життя в цьому місті.

Ця робоча група не виглядає чимось надзвичайним, однак її значення важко переоцінити. Вона складається з членів різних політичних партій, а тому уособлює реальні зусилля, спрямовані на встановлення співпраці між представниками різних політичних сил. Як і в Сполучених Штатах Америки в умовах сьогоднішнього політичного клімату, в Україні також існує жорстка міжпартійна конкуренція, тому подібна ініціатива є важливим кроком на шляху до компромісу. Більше того, вона відображає саму сутність муніципальної служби: Лев готовий пожертвувати партійними інтересами, поставивиши на перше місце благополуччя своєї громади. У депутатів можуть бути різні погляди щодо окремих питань, але попри все вони працюють над досягненням однієї мети.

Досягнення та Історії