Понад 3 мільйони телеглядачів переглянули відео-ролики МРІ про важливість голосування

Понад 3 мільйони телеглядачів переглянули соціальні відео-ролики МРІ про важливість голосування. Створення, поширення та ознайомлення виборців із відео-роликами стало можливим завдяки впровадженню ініціативи Міжнародного республіканського інституту (МРІ) #ЧомуМиГолосуємо/#WhyWeVote за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Метою ініціативи було привернення уваги виборців до важливості участі у виборах та їх заохочення прийти на виборчу дільницю 25 жовтня і проголосувати. Ініціатива включала в себe серію навчальних вебінарів, конкурс коротких відео про важливість участі у виборах та кампанію із поширення відео переможців серед виборців.

Напередодні місцевих виборів 2020 року в Україні МРІ в рамках ініціативи провів навчання для понад ста громадських активістів та оголосив конкурс відео. Під час онлайн тренінгів, учасники навчилися створювати бюджетні соціальні та мотивуючі відео-ролики за допомогою мобільних телефонів та писати сценарії. В результаті конкуру, учасники із різних куточків України, а саме із Одеської, Дніпропетровської, Луганської, Київської, Кіровоградської, Сумської, Запорізької областей, надіслали до МРІ 67 мотиваційних відео-роликів. У своїх роботах молодь закликала не ставитися до виборів легковажно, не нехтувати своїм правом голосувати, а прийти на дільниці, зробити свій вибір і визначити своє майбутнє.

Завдяки підтримці Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, 11 відео-роликів набули статусу соціальної реклами та протягом жовтня поширювалися на регіональних телеканалах. Двадцять два мовники з десяти областей України показали відео у своїх ефірах, що дало змогу понад трьом мільйонам телеглядачів переглянули соціальні відео-ролики МРІ #ЧомуМиГолосуємо щодо важливості голосування. 14 найкращих відео були також опубліковані на сторінці МРІ у Фейсбук. Відео, яке набрало найбільшу кількість переглядів та лайків на сторінці МРІ у фейсбук отримало приз «Глядацьких симпатій».

Авторкою відео, яке здобуло приз «Глядацьких симпатій», зібравши найбільшу кількість лайків та переглядів користувачів Фейсбук та яке транслювалося на регіональних телеканалах є 21 річна студентка Анастасія Ковальова. Анастасія вважає, що «молодь повинна бути залучена якомога активніше у суспільно політичні процеси, молодь має сама вирішувати свою долю, а не делегувати це комусь іншому тому що нам (молоді) тут жити і робити історію країни. На президентських, парламентських та місцевих виборах я голосувала вперше. Я зробила свій вибір та вірю - мій голос має значення. Деякі політики підкуповують своїх виборців гречкою, блокнотами, календариками, масками та порожніми обіцянками. Дехто ведеться, тож моє відео - щеплення від цього. Щоб допомогти, показати, що потрібно розвивати критичне мислення та медіаграмотність, я записала відео». Анастасія та її команда не очікувала на перемогу, оскільки у конкурсі брало участь багато людей. Тому, за словами Анастасія «Дуже круто, що така кількість людей побачили моє відео! Це просто вражає. Я впевнена, що вони посміхнулись від нашої іронічної подачі та задумались над власним вибором». 

Мапа трансляції соціальних відео-роликів «Чому ми голосуємо» регіональними телеканалами

Ініціатива #ЧомуМиГолосуємо впроваджувалася в рамках молодіжної програми МРІ. У післявиборчий період МРІ продовжуватиме працювати із молоддю щодо громадської та політичної освіти та залученості молоді до громадської та політичної діяльності.

Досягнення та Історії