МРІ сприяє підсиленню розвитку громадянського суспільства та прозорості в школах через освітні та антикорупційні ініціативи

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) підсилює розвиток громадянського суспільства через політичну та громадську освіту молоді, громадян, громадських активістів, а також шляхом сприяння створенню нових громадських ініціатив, проектів, організацій, інститутів. Одним із останніх прикладів є створення у місті Запоріжжі у 2018 році громадської організації «Хочу Вчитись!» постійною учасницею програм МРІ, Катериною Звєревою. Навички комунікації, знання щодо громадських інститутів та їх співпраці з органами місцевого самоврядування отримані Катериною під час «Академії Політичного Лідерства» вилилися у заснування громадської організації освітнього та антикорупційного спрямування.

Ідея організації «Хочу Вчитись!» полягає в модернізації процесу шкільної освіти через підняття рівня правової обізнаності батьків про їхні права, та права дітей у сфері освіти, що у свою чергу суттєво знижує виникнення потенційних корупційних ризиків. Основні напрямки діяльності пов’язані з протидією корупції та булінгу, захистом прав учасників навчального процесу, просвітницькою діяльністю та підняттям рівня правової обізнаності населення. Завдяки активній діяльності, яку організація висвітлює через Facebook групу і ЗМІ до даної проблематики у сфері освіти залучається велика увага містян і жителів всієї України. 

Ключовим напрямом модернізації сфери освіти та діяльності активістів є формування нетерпимості у населення до проявів побутової корупції. Такі соціальні зміни можливі лише в умовах знання своїх прав та вміння їх відстоювати. Правова обізнаність є важливою складовою антикорупційної діяльності ГО «Хочу вчитись!». Слабкий рівень правової культури і практики відстоювання своїх прав в умовах браку державного фінансування сформував хибну звичку за все «платити», що в свою чергу створює прямі корупційні ризики. ГО «Хочу вчитись!» розказує громадянам як легально отримати належну якість організації навчального процесу, та не платити там, де це має робити держава. 

Успішним проектом організації є забезпечення всіх шкіл Запоріжжя  безкоштовними інформаційними плакатами про права батьків у сфері контролю якості харчування в школі, допомозі  школі(благодійність) в законному порядку. Наразі триває новий етап роботи з надання інформації про доступу до школи (права батьків), відвідування уроків, комунікація з вчителями та адміністрацією, а також доступу до публічної інформації стосовно діяльності і фінансування закладів освіти.

Оскільки специфіка роботи ГО включає активну співпрацю з органами влади на локальному рівні саме семінари МРІ дали розуміння того, як працює вся система, куди звертатись і що робити в окремих випадках. Зокрема, семінари МРІ надали механізм та інструментарій співпраці з органами місцевої влади, що в свою чергу уможливило виконання цілей поставлених громадською організацією. Активісти «Хочу вчитись!» цінують знання здобуті на семінарах МРІ і активно поширюють їх серед своїх учасників під час великої кількості тренінгів та лекцій, адаптуючи інформацію під освітню специфіку організації. Завдяки досвіду та інформації отриманій Катериною під час великої кількості семінарів МРІ її організація побудувала активну співпрацю з Департаментом освіти і науки Запорізької міської ради та територіальними відділами освіти. В серпні 2019 року представники організації займались громадським контролем роботи конкурсній комісії та провели конкурси на посади директорів у 24 школах Запоріжжя.

Окрім того, Катерина обмінюємося досвідом здобутим на семінарах МРІ з багатьма громадськими організаціями аналогічної спрямованості з усієї України, такими, як ГО «БатькиSOS» м. Київ, ГО «Основи свідомості» м. Кривий Ріг, ГО «Батьківська ініціатива м. Хмельницького», ГО «Батьківський контроль м. Бердянськ», а також ініціативними групами з Одеси, Житомира, Івано-Франківська та Дніпра. Інформація, яку активісти отримують під час семінарів і тренінгів «Академії Політичного Лідерства» є базовою для ефективного функціонування громадського суспільства та його взаємодії з органами місцевої влади. Досвід, яким ділиться МРІ активно ретранслюється на більші масштаби та примножується серед активістів, що в загальному уможливлює ефективну роботу сектору НГО в Україні. 

Наразі організація працюює над підготовкою простору, де батьки та вчителі зможуть отримати безкоштовні консультації юриста в сфері освіти, консультації психолога жертвам булінгу та вчителям, які страждають від професійного вигорання. А також проведення тренінгів для всіх учасників освітнього процесу. 
 

Досягнення та Історії