МРІ посилює спроможність політичних партій у їх роботі з національними меншинами

Тренінг МРІ для місцевого осередку Радикальної Партії, до складу якого входять представниками ромської національної меншини – Берегове, 25 січня, 2020 року

Залучення всіх частин суспільства до політичних процесів є дуже важливим, особливо коли Україна вступає в новий виборчий цикл. З метою заохочення політичних партій до ефективнішої взаємодії з національними меншинами напередодні місцевих виборів 2020 року та забезпечення їх практичними навичками, 14 квітня Міжнародний республіканський інститут (МРІ) провів вебінар. Представники багатьох політичних партій, таких як Європейська Солідарність, Демократична Сокира, Батьківщина, Наш Край з Чернівців, Херсона, Києва, Ужгорода та Запоріжжя взяли участь в онлайн-навчанні. Під час вебінару Тетяна Сметана, фахівець із політичних кампаній, яка має великий досвід роботи з національними меншинами в Одеській та Закарпатській областях, поділилася своїм досвідом щодо стратегій налагодження комунікації, співпраці, зміцнення довіри серед національних меншин та як мотивувати представників національних меншин до участі в громадському та політичному житті. Відгуки отримані від політичних партій підкреслили важливість даної теми. Кілька представників партій подякували за вебінар та підкреслили, що намагалися налагодити співрацю з національними меншинами, але не знали як ефективно працювати з цими громадами. 

МРІ розпочав співпрацю із політичними партіями щодо їх взаємодії з національними меншинами у січні 2020 року і тоді провів перший тренінг з питань політичної освіти для ромської громади міста Берегове, що знаходиться на українсько-угорському кордоні. Під час тренінгу, який відбувся 25 січня, тренери МРІ адаптували свої презентації до потреб та прохань учасників щоб відповідати унікальному контексту ромської спільноти і зокрема розповідали про права представників національних меншин, механізми їх залученості до прийняття рішень на місцевому рівні, можливості бути представленими у місцевій владі, бути обраними у місцеві ради, техніки побудови та проведення виборчих кампаній. Під час тренінгу 8 лютого тренери МРІ надали знання щодо побудови ефективної партійної структури та зміцнення місцевих партійних осередків. МРІ продовжуватиме зміцнювати спроможність політичних партій у їх роботі з національними меншинами, ділитися новими підходами до налагодження контакту із закритими громадами, посилювати довіру національних меншин та захищати інтереси різних груп громадян у своїх політичних програмах. 
 

Досягнення та Історії