МРІ підтримує місцевих лідерів в процесі консолідації громад в рамках реформи децентрацізації

Попри те, що уряд України передав багато повноважень та обов'язків місцевим громадам, все ще відчувається брак знань та лідерства необхідних для того, щоб скористатися новими можливостями, які надає реформа децентралізації. Міжнародний Республіканський Інститут (МРІ) працює в громадах по всій Україні над тим, щоб навчити місцевих лідерів нових можливостей та надати їм технічні навички потрібні для того, щоб вони стали більш ефективними управлінцями у своїх містах та селах. 

Один із нещодавніх прикладів внеску МРІ можна побачити завдяки роботі Андрія Ткача, депутата та голови бюджетного комітету Сосницької селищної об’єднаної територіальної громади (ОТГ) з населенням приблизно 10 000 людей, які живуть в семи селах в Чернігівської області. ОТГ це нова адміністративно-територіальна одиниця, яка передбачає консолідацію сіл або міст навколо одного центру управління. Андрій, як депутат та місцевий активіст, дуже турбувався про майбутній розвиток новоствореної Сосницької ОТГ, адже суттєвим викликом для проведення успішної консолідації були відсутність в його колег депутатів інтересу займатися розвитком громади та брак знань про важливі процеси, які відбуваються внаслідок децентралізації. 

МРІ підтримує місцевих лідерів в процесі консолідації громад

За підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID) та активної участі Андрія, як місцевого депутата, МРІ провів тренінги для депутатів Сосницької ОТГ в 2019 році, щоб підвищити їхню обізнаність про нові можливості, які надає децентралізація. Тренер МРІ, Олександр Солонтай, під час семінару роз’яснив депутатам основні соціоекономічні та демографічні процеси та зміни, які мають вплив на їхню громаду, як вони мають реагувати на них та які можливості вони можуть використовувати для того, щоб залучати інвестиції, збільшувати бюджет громади та створювати нові робочі місця. Він також наголосив, що місцеві депутати відіграють важливу роль у вирішені цих питань та проблем.  

Після роботи МРІ в Сосниці були помітні великі зміни в ставленні депутатів до роботи всередині ОТГ та розумінні нових можливостей, які реформа децентралізації відкриває для нових громад. Андрій зазначає, що завдяки допомозі МРІ його колеги тепер мають бажання працювати над розвитком своєї ОТГ та підтримують різні вигідні для громади проєкти, які раніше вони вважали не варті їхньої уваги та часу. В результаті такої зміни ставлення депутатів до майбутнього громади, в кінці травня рада Сосницької ОТГ одноcтайно проголосували за нову Стратегію розвитку Сосницької ОТГ на 2019-2027 роки, в якій зазначаються головні цілі роботи місцевої влади на наступні роки. 

З новою впевненістю депутатів у свої сили та бажанням збільшувати список цілей розвитку громади, жителі Сосницької ОТГ можуть користуватися новими можливостями на місцевому рівні, та Андрій  може пишатися тим, що очолив ці зусилля.  
 

Досягнення та Історії