Місцева громадська організація лобіює створення нового спортивного об’єкту і стає партнером програми культурного розвитку міської ради

Володимир Онищук, засновник «Альтернативи», молодіжної громадської організації в місті Корюківка, бере активну участь у житті своєї місцевої спільноти. Діяльність цієї організації спрямована на розвиток культури, здорового способу життя та виховання патріотизму серед місцевої молоді. «Альтернатива» добре відома в Корюківці завдяки реалізації культурних, патріотичних і екологічних програм, але раніше всі ці заходи проводилися в основному без участі представників місцевої влади.

У березні 2015 року В. Онищук брав участь у Школі молодого політика – програмі, яка реалізується Міжнародним республіканським інститутом за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ та торгівлі Канади і спрямована на розширення можливостей молоді та залучення їх до більш активної участі в політичній та громадській діяльності. Пізніше, бажаючи і надалі поглиблювати своєї знання та навички, Володимир подав заявку на участь в Академії політичного лідерства МРІ/ USAID.  Хоча організатори отримали понад 800 заявок, Онищук став одним з 25 успішних кандидатів, які були обрані для участі в Академії з-поміж депутатів місцевих рад, членів політичних партій та активістів громадянського суспільства з усієї України.  За словами В. Онищука, найцікавішими в програмі Академії були теми щодо участі громадян у процесах прийняття рішень органами місцевої влади та приклади того, як громадянське суспільство може співпрацювати з місцевою владою і проводити адвокаційні кампанії на місцевому рівні.

Використовуючи знання, отримані завдяки Академії, Онищук приступив до розробки та проведення кампанії громадського лобіювання, з тим щоб переконати міську раду і мера Корюківки побудувати сучасний спортивний майданчик, обладнаний для скейтбордингу, катання на роликах і велоспорту. Останнім часом ці види діяльності стали дуже популярними серед місцевої молоді, але в Корюківці немає місця, де можна безпечно практикувати ці види спорту або ж розвивати такі навички, використовуючи спеціально обладнані приміщення. Під керівництвом Онищука активісти «Альтернативи» зібрали 60 підписів молодих людей під петицією, яку надіслали міському голові з проханням побудувати такий спортивний майданчик в центрі Корюківки. Використовуючи вміння, здобуті завдяки Академії політичного лідерства МРІ/ USAID, Володимир провів успішну зустріч з Ігорем Матюхою, мером Корюківки, та народним депутатом України Анатолієм Євлаховим, отримавши від них підтримку проекту. Міський голова попросив Володимира допомогти переконати депутатів міської ради проголосувати за цю ініціативу, і Володимир разом з іншими активістами зустрілися з народними обранцями, щоб пояснити їм важливість цієї ініціативи.

Внаслідок цього 29 січня 2016 року Рада схвалила постанову про виділення 22000 гривень для розробки документації, необхідної для створення спортивного майданчика в центрі міста - перший крок у складному бюрократичному процесі.

Перший скейт-майданчик в Чернігівській області, що став результатом компанії громадського лобіювання, 2016 рік

У той же час Володимир зміг донести до посадових осіб інформацію про важливість діяльності МГО «Альтернатива» для місцевої громади, досвід її членів та їх здатність втілювати нові проекти. У результаті «Альтернатива» отримала офіційний статус партнера від громадянського суспільства в рамках програми міської ради «Культурно-мистецький розвиток міста та молодь Корюківщини».  В якості офіційного партнера міської ради МГО «Альтернатива» надаватиме допомогу муніципальній владі у формуванні місцевої політики з питань культури та молоді.

Досягнення та Історії