Дніпровська міська рада фінансує програму дебатів у загальноосвітніх школах

Олександр Купрієнко (справа) розмовляє зі своїми колегами в міській раді м. Дніпра

Один з наріжних каменів демократії – толерантність і живе обговорення різних точок зору. З 2011 року депутат міської ради міста Дніпра Олександр Купрієнко, один із засновників Федерації Дебатів України, організовував тренінги й турніри з дебатів для українських студентів. Олександр вважає, що вивчаючи навички правильної дискусії, які не є частиною традиційної навчальної програми в Україні, молодь вчиться критичного й аналітичного мислення, роботі в команді, публічних виступів, а також здатності формулювати й чітко артикулювати свою позицію, що має важливе значення в політичному і громадському лідерстві. Однак через брак фінансування і систематичної підтримки програми, Олександр і Федерація Дебатів України мали можливість провести підготовку до дебатів лише для невеликої кількості студентів, більшість з яких повинні були фінансувати участь в програмних змаганнях самостійно.

«Сьогодні суспільству не вистачає аналітичного мислення, щоб зробити реальні зміни в країні. Ось чому ми повинні навчати учнів шкіл володіння інструментами для побудови громадянського суспільства».

Олександр Купрієнко, депутат міської ради м. Дніпро

Як пояснює Олександр, «Згідно з традиційним підходом до освіти, прийнятим у школах, підкреслюється важливість так званих «основних предметів», таких як математика, фізика та хімія. У той час як в сучасному світі дедалі більшої ваги набувають «м'які вміння», зокрема комунікативні навички, аналітичне мислення і здатність працювати в команді. Ми повинні підготувати нове покоління, щоб вирішувати наші проблеми по-новому».

У грудні 2015 року Олександр взяв участь у семінарі МРІ для депутатів місцевих рад за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ та торгівлі Канади, а потім і в Академії політичного лідерства за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, що також реалізується МРІ. Протягом цих семінарів Олександр дізнався про методи проведення громадської адвокаційної кампанії, а також про створення коаліції між політичними партіями та громадськими організаціями з метою просування проектів політичних рішень. Олександр вирішив застосувати ці знання задля поширення цінності та концепції програми регулярних дебатів, яка буде реалізована в системі загальноосвітніх шкіл.  

Використовуючи навички, отримані в результаті участі в семінарах МРІ та співпраці зі своїми колегами з Федерації Дебатів України, Олександр розробив і подав до міської ради план з реалізації програми підготовки до дебатів в загальноосвітніх школах міста Дніпра. Рішення було прийнято міською радою 21 грудня 2016 року, було отримано фінансування на програму «Реалізація освітньої технології «Дебати» в загальноосвітніх школах і закладах позашкільної освіти в м. Дніпро на 2017-2021 роки» в розмірі 18 млн. гривень протягом п'яти років. Програма спрямована на залучення понад 3000 студентів до участі в дискусійних клубах, організацією яких займатимуться понад 270 спеціально підготовлених вчителів у більш ніж 150 школах, тим самим поступово навчаючи українську молодь принципів належного врядування та демократичних цінностей відкритого та всеосяжного діалогу. 

«Сьогодні суспільству не вистачає аналітичного мислення, щоб зробити реальні зміни в країні, - підкреслює Олександр. -  Ось чому ми повинні навчати учнів шкіл володіння інструментами для побудови громадянського суспільства».

На основі цього успіху Олександр продовжує працювати над визначенням потреб міста Дніпра, пошуком можливих рішень і створенням коаліції для їх підтримки. В даний час Олександр разом з місцевою громадською активісткою Ольгою Корнєвою, яка також закінчила Академію політичного лідерства МРІ, розпочали ще один проект, спрямований на навчання депутатів міської ради міста Дніпра в галузі муніципального управління шляхом проведення серії тренінгів. Олександр, разом з групою колег з міськради, планує представити наприкінці березня проект рішення до міськради, щоб отримати фінансування на цю програму.

 

Досягнення та Історії