#DefineYourFuture - вебінар №5. «Електоральне дослідження округу своїми силами»

У рамках ініціативи #DefineYourFuture, 16 липня відбувся п’ятий вебінар Міжнародного республіканського інституту (МРІ) за підтримки Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) – «Електоральне дослідження округу своїми силами». 

Олександр Солонтай, експерт Інституту політичної освіти, та Андрій Горбаль, виконавчий директор ГО «Український центр суспільних даних», розповіли учасникам вебінару про безкоштовні ресурси для повноцінного електорального аналізу свого виборчого округу. Експерти поділилися секретами того, як використовувати публічну інформацію, відкриті джерела, бази даних та бази реєстрів для вивчення виборця та планування успішної виборчої кампанії. 

Андрій Горбаль презентує проект «Електоральна пам’ять» під час вебінару 16 липня, 2020 року

МРІ зібрав основні меседжі та поради від тренерів для молодих кандидатів, які планують балотуватися на місцевих виборах 2020 року: 

Електоральний аналіз Вашого виборчого округу є одним із найважливіших етапів підготовки виборчої кампанії. Ви зможете дізнатися скільки виборців у Вашому окрузі, де конкретно вони живуть та які їхні політичні настрої.

Безкоштовні ресурси для проведення електорального аналізу Вашого округу: 

  • Проєкт «Електоральна пам’ять» Ukr.Vote – візуалізує результати минулих парламентських та президентських виборів в Україні. Дані представлені у трьох основних формах: інтерактивних картах, таблицях та діаграмах статистичного аналізу. На цьому сайті можна знайти явку по кожній дільниці, межі дільниць та адреси, які входять до них, та скільки голосів отримали кандидати чи політичні партії. Також тренери нагадали учасникам, що важливо пам'ятати, що показники явки на президентські та парламентські вибори зазвичай вищі, ніж на місцевих виборах. 
  • info-vybory.in.ua – сайт, де можна знайти візуалізовану інформацію про місцеві вибори, які проводилася в Україні з 2015 року. На інтерактивній мапі можна знайти інформацію про те, коли, в яких громадах проводилися місцеві вибори, хто балотувався та хто переміг. 
  • Сайти Центральної виборчої комісії та Державного реєстру виборців мають інформацію та дані про виборців та результати минулих виборів. Зокрема, на вебсайті Державного реєстру виборців розміщена карта округів, де є інформація про адреси, кількість виборців та як цей показник змінювався за останні роки по кожній дільниці. 

Паспортизація виборчих округів, де міститься інформація про кожну адресу, будівлю, рекламний стенд, школу, бізнес та інші будинки, є наступним кроком в електоральному аналізі, щоб розуміти та орієнтуватися в окрузі. Тренер Олександр Солонтай зазначив, що для цього знадобиться сфотографувати кожен об’єкт на Вашому окрузі та нанести на інтерактивну мапу, а також використовувати відкриті майнові, земельні, бюджетні реєстри, щоб знайти контакти підприємців, місцевих організацій, з якими Ви будете контактувати під час Вашої виборчої кампанії. 

Повний запис вебінару знаходиться за посиланням (Пароль: 3A*=E4gh).

Олександр Солонтай ділиться тим, як проводити дослідження виборчого округу - 16 липня, 2020 року

Досягнення та Історії