Чотири проєкти випускників Школи молодого політика МРІ зареєстровані до участі у громадському бюджеті міста Чернігова

Студенти розглядають ідеї проєктів під час Академії молодого громадянина МРІ / CEPPS, березень - 2019

Громадянська апатія чи зацікавленість розвиваються в ранньому віці. Заохочення молоді в загальноосвітніх школах до участі в політичному житті та визнання глибокого впливу політики на їх повсякденне  життя збільшує ймовірність майбутньої участі в політичній діяльності та підсилює почуття спільноти. В результаті підвищення політичної грамотності отримуємо політично зацікавлену молодь, яка веде свою країну до більш самодостатнього майбутнього.  

В українських громадах МРІ проводить Школу молодого політика (ШМП) для молоді віком від 15 до 17 років. Раніше МРІ впроваджував програми для молодих лідерів віком від 18 років. У 2017 році МРІ запустив свою першу програму, присвячену роботі виключно з підлітками у віці від 15 до 17 років. Школа молодого політика МРІ зосереджена на наданні юним учасникам практичних та дієвих матеріалів і належать до найбільш успішних програм МРІ, оскільки молоді люди цього віку дуже часто активні, відкриті до нових знань і мають багато ідей.

Один із підсумків Школи молодого політика МРІ, яка проходила з лютого по березень 2019 року у місті Чернігові (розташованому на відстані 140 км на північ від Києва, в області, що межує з Росією та Білоруссю), – це чотири проєкти, розроблені випускниками програми, спрямовані на поліпшення міського простору, створення дружнього до собак парку та виховання толерантності серед школярів. 

Випускники Школи молодого політика виступили влітку з ініціативою та заручилися підтримкою тренера МРІ для підготовки своїх проєктів до подання до міського бюджету участі. Крім того, випускники Школи взяли на себе ініціативу щодо розрахунку бюджетів проєктів та консультування з відповідними органами місцевого самоврядування: управлінням житлово-комунального господарства, департаментом архітектури та містобудування, управлінням фінансами та управлінням земельними ресурсами.

У результаті ініціатив випускників усі чотири проекти у вересні 2019 року під час сесії Чернігівської міської ради були затверджені до участіі у громадському бюджеті міста Чернігова. Результати голосувань за проекти, як очікується, будуть доступні після 15 жовтня. 

Нижче наведено посилання на проєкти, подані до міського бюджету участі: 

  1. Проєкт «Долина Амурів» – пропонує перепрофілювання земельної ділянки біля відділення РАЦСу згідно з новими ідеями щодо благоустрою та планування зон відпочинку та фотографування.
  2. Проєкт «Бокси життя: якщо можеш – віддай, якщо хочеш – візьми» – спрямований на те, щоб наблизити громаду до малозабезпечених людей, пропонуючи їм спрощений спосіб для пожертвування одягу та взуття.
  3. Проєкт «Булінг в школі: хто є стрілок, а хто - мішень?» – це півторагодинний навчально-інформаційний семінар, присвячений проблемі знущань у школах. Цільова аудиторія - студенти та їхній вчитель, а також батьки. Семінари пропонуються для п’яти шкіл та чотирьох молодіжних клубів.
  4. Проєкт під назвою «Щасливий пес - безпека мешканців» – пропонує створення безпечного та дружнього для собак простору, де громадяни зможуть гратися зі своїми домашніми вихованцями та тренувати їх.

Участь випускників Школо молодого політика в процесі створення бюджету міста Чернігова демонструє, що українська молодь має потенціал для активного залучення у політичному та громадському житті. Ці молоді люди прагнуть покращити свої міста та забезпечити  щасливе майбутнє України. Школа надала їм інструменти та навички, необхідні для політичного та соціального лідерства, і випускники успішно продемонстрували неабияку здатність використовувати ці навички для взаємодії з державними установами та їх працівниками. Зараз випускники мають більше можливостей самостійно здійснювати майбутні проєкти, які сприятимуть розвитку вільного та справедливого демократичного суспільства. 
 

Досягнення та Історії