Академія політичного лідерства допомагає українським активістам опановувати нові навички для ефективної роботи з молоддю

Роман Кучма, засновник молодіжного хабу Центр розвитку громади в селі Спаське, отримує нагороду в рамках «Конкурсу кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2017» від заступника Міністра молоді та спорту України Олександра Яреми.

Заохочення молоді до реалізації свого потенціалу

«Після навчання в [Академії] у мене з’явилося більше впевненості в тому, що я зможу представити свої ідеї більш переконливо задля втілення позитивних змін у моїй громаді».

Липень 2018 року — Роман Кучма міркував над тим, що можна зробити задля активізації участі молоді в громадському житті свого села.


Роман Кучма – вже на той час керівник громадської організації «Спаський простір» і депутат Спаської сільської ради на Дніпропетровщині – подав заявку на участь у програмі «Академія політичного лідерства» за підтримки USAID восени 2016 року. Академія збирає разом громадських лідерів та активістів політичних партій для участі в серії інноваційних навчальних семінарів з таких тем, як проведення адвокаційних кампаній, навчання лідерських вмінь, навичок комунікації та сучасних методів взаємодії та проведення передвиборчої агітації. Академія була організована Міжнародним республіканським інститутом у 2015-2016 роках.
Під час своєї участі в Академії Кучма виступив з ініціативою створення молодіжного хабу — спільного простору, де молоді люди могли б навчатися, зустрічатися з ровесниками-однодумцями, і реалізувати свій творчий потенціал.

«Моя громадська організація не мала достатнього досвіду написання ґрантових пропозицій, і ми не отримали жодної фінансової підтримки від донорів, але після навчання в Академії політичного лідерства у мене з’явилося більше впевненості в тому, що я зможу представити свої ідеї більш переконливо задля втілення позитивних змін у моїй громаді», - пояснив Кучма.

Він направив заявку своєї організації до Агентства з питань міжнародної співпраці (GIZ), німецького агентства з розвитку, яке погодилося придбати для них обладнання та меблі. Але Кучмі все ж потрібно було знайти місце для молодіжного центру. Під час навчання в Академії він дізнався, що в деяких містах України громадські організація можуть орендувати приміщення, що належить муніципалітету або територіальній громаді, лише за одну гривню (4 центи) на рік.

У своєму дослідженні Кучма встановив, що право отримання в оренду муніципального майна від Спаської сільської ради не стосується місцевих організацій громадянського суспільства. Як депутат сільської ради він наполегливо працював над внесенням змін до цього положення, щоб надати місцевим організаціям доступ до офісних приміщень.

«Впродовж моєї участі в Академії політичного лідерства МРІ найважливішим для мене було те, як навчитися успішно проводити адвокаційну кампанію», - сказав Роман Кучма і зазначив, що це мало ключове значення для прийняття радою позитивного рішення щодо його пропозиції.

У результаті в травні 2017 року в Будинку культури села Спаське відкрився молодіжний хаб під назвою Центр розвитку громади. Тепер у місцевих активістів є спільний простір для організації тренінгів з питань можливостей для молоді, формування команди та лідерства, а також - проведення зустрічей з ключовими партнерами для обговорення подальших проектів та ініціатив.

Окрилений успіхом, Кучма представив проект свого центру на «Конкурс кращих практик молодіжної роботи в Україні – 2017», організований Міністерством молоді та спорту України. Проект Центру розвитку громади був визнаний одним з переможців з-поміж 100 найкращих практик молодіжної роботи в Україні за розробку механізмів забезпечення участі молоді у житті громади.

Завдяки новим знайомствам і спілкуванню під час навчання в Академії, Роман Кучма знайшов постійну роботу  в міській раді Дніпра, однак він як і раніше уважно стежить за розвитком громади в Спаському. Він закликає молодих людей до участі в різних навчальних заходах та освітніх програмах, які допоможуть їм реалізувати позитивні зміни на місцевому рівні.

Програма USAID «Відповідальна та підзвітна політика в Україні», яка триває з квітня 2016 року по березень 2020 року, підтримує політичні процеси, що сприяють становленню більш представницьких, прозорих і підзвітних органів влади. У програмі можна виділити три основні напрямки: посилення відповідальності політичних партій та їх інклюзивності на національному рівні, більш ефективне представлення інтересів громадян з боку партій та органів влади на місцевому рівні, а також поліпшення умов для політичної конкуренції.

Програма, яка реалізується Національним демократичним інститутом з міжнародних справ, Міжнародним республіканським інститутом та Міжнародним фондом виборчих систем, охоплює широкий спектр демократичних партій, що представляють різні регіони України. В окремих регіонах програма спрямована на те, щоб допомогти місцевим депутатам ефективно реагувати на потреби громадян, а також поліпшити політичні та лідерські навички серед молоді.
Джерело: Leadership Academy Gives Ukrainian Activist New Skills to Engage Youth

Досягнення та Історії