Як поразка на виборах може стати стимулом до більш активних дій

Дінара Габібуллаєва, організаторка Академії європейського політика для молоді у м. Дніпро, 2017.

Дінара Габібуллаєва, молода ініціативна 23-річна жінка, черпає натхнення у своїй діяльності, спрямованій на досягнення прогресу в Україні. Дінара працює помічницею народного депутата України.  Водночас, у своєму рідному місті Дніпрі вона очолює молодіжне крило політичної партії БПП "Солідарність".  Крім того, у 2015 році Дінара була кандидатом у депутати районної ради, а в 2017 році організувала першу Академію європейського політика для молоді м. Дніпра.

«Так, я відчуваю себе як лідер, я відчуваю себе впевнено. Ця впевненість з'являється завдяки тим невеликим крокам, які я зробила, і тому, як я досягла результатів. Я відчуваю себе успішною, коли бачу, що можу зробити щось для мого міста, моєї країни. Я радію відкриттю  Академії європейського політика; це мій перший проект, який виник завдяки ідеї».

Дінара Габібуллаєва, випускниця Академії політичного лідерства

Після невдалої кампанії на виборах до місцевої ради Дінара брала участь в Академії політичного лідерства USAID, організованій та проведеній за сприяння Міжнародного республіканського інституту (МРІ).  За словами Дінари, завдяки Академії вона змогла проаналізувати свою кампанію та зрозуміти допущені помилки, а також отримала безцінний досвід для майбутньої боротьби за депутатський мандат. «МРІ дав мені мотивацію! Я відвідувала різні семінари та конференції, але заняття в Академії були першим у моєму житті досвідом навчання високого рівня, впродовж якого ми отримали практичні навички. Це було після виборів, тому я знала, що сказати, що запитати, і мала можливість детально проаналізувати свою виборчу кампанію». На основі цих нових знань Дінара сподівається балотуватися на виборні посади в майбутньому. «Місцеві вибори 2015 року були тільки початком. Коли я брала участь у виборах, то не в повній мірі розуміла, як це працює; тепер я краще розумію логіку виборця. Я хочу стати депутатом міської ради, попри те, що я молода. Я жінка, є й інші виклики, приміром, фінансові, але в мене є команда, і тому я вірю».

За словами Дінари, часом вона відчуває недовіру з боку літніх людей, які ставлять під сумнів її амбітні плани та закидають їй брак досвіду.  Дінара вважає, однак, що такі негативні оцінки не слід сприймати особисто, адже вони є нормальною реакцією на тих, хто впроваджує суспільні зміни.  Водночас, вона зосереджує свою увагу на позитивних відгуках та підтримці громадян: «Я хочу просто працювати й надихати інших».

Після місцевих виборів молодіжне крило політичної партії БПП "Солідарність" у Дніпрі стало менш активним. Знаючи, яким авторитетом користується Дінара серед однолітків завдяки своїм лідерським вмінням та наполегливості, колеги з партії попросили її очолити місцеве молодіжне крило партії. Дінара каже, що спочатку, одразу після невдалої кампанії, її впевненість похитнулася.  Згодом вона відвідала семінар, організований  партією "Солідарність" у Києві, де вона зустріла молодих активістів партії з усієї України, що стало новим стимулом для продовження політичної діяльності. Сьогодні, за словами Дінари, молодіжне крило БПП "Солідарність" у Дніпрі налічує близько 15 членів, зростає з кожним днем і працює над низкою проектів.

«Завдяки моїй активній діяльності в молодіжному напрямку, одного дня мені зателефонувала Тетяна Ричкова і запросила стати її помічницею», – сказала Дінара. Скориставшись підтримкою Ричкової та інших місцевих членів партії та опираючись на попередній досвід, отриманий завдяки участі в Академії політичного лідерства МРІ та інших навчальних програмах, у 2017 році Дінара організувала академію для навчання молоді віком 18-24 років міста Дніпра, що отримала назву «Академія європейського політика».

Дінара вважає, що для підготовки майбутніх успішних політиків потрібно вже сьогодні приділяти увагу забезпеченню політичної освіти для молоді. Дінара дає деякі поради сучасним підліткам: «Молоді люди мають багато бар'єрів – вважають, що все складно, недоступно або неможливо. Це неправда! Ви повинні діяти зараз! Не потрібно чекати, щоб вступити до університету або отримати вищу освіту. Треба озвучувати свої ідеї; всі вони можуть стати реальністю! Майбутнє міста, країни знаходиться в ваших руках. Будь-яка діяльність допоможе вам зрозуміти, хто ви є. А коли ви починаєте активно діяти, це неможливо зупинити!»

Дінара Габібуллаєва робить селфі з Президентом України Петром Порошенком. Дніпро - 27 лютого 2017 року. Фото з офіційної сторінки Facebook Президента Порошенка.

І говорячи про подолання уявних бар'єрів, Дінара зауважила: «У багатьох людей є страх щось зробити чи сказати. Я вважаю, що всі ми люди. Я хотіла зробити селфі з Президентом, і у мене з’явилася така нагода, коли він був у Дніпрі.  Тому я просто підійшла до нього і сказала: «Я Дінара Габібуллаєва, керівник молодіжного крила». Президент сказав, що це найкраще крило в світі. Можливо, це був жарт – я не впевнена, чи президент знає подробиці нашої діяльності – але це було дуже приємно почути».

Досягнення та Історії