Як об’єднати жінок-лідерів в Україні

Наталія Якимчук, Асистент програм та Спеціаліст з оцінювання

У світі ще багато місць, де жінок, як і раніше, вважають нездатними брати на себе відповідальність за роботу у сферах, які традиційно сприймаються як чоловічі. Часто жінки кажуть, що навіть у разі обрання на посаду їхні голоси все ще залишаються непочутими, а здобутки нерідко відсуваються на другий план.

Це глобальна проблема, і Жіноча демократична мережа (ЖДМ) прагне її вирішити.

ЖДМ (WDN) розвиває навички ініціативних жінок-лідерів, посилюючи їх впевненість у свої  сили, а також розширює права й можливостей жінок, які  хочуть бути обраними до органів влади, надаючи їм інструменти, необхідні для проведення ефективних кампаній, та допомагаючи обраним на посади жінкам застосовувати демократичний та ефективний стиль керівництва.

Маючи мережу активних учасниць у більш ніж 80 країнах світу, а також завдяки діючим у 16 країнах підрозділам, ЖДМ охоплює велику кількість жінок у всьому світі.

У березні цього року МРІ проводив у Києві першу Генеральну Асамблею підрозділу ЖДМ в Україні. Цей підрозділ Жіночої демократичної мережі об’єднує жінок, що належать до різних партій та представляють різні сфери діяльності, які гуртуються задля сприяння лідерській ролі жінок та посилення їх участі в політиці.

Одна з цих жінок - Ольга Алтуніна, депутат Слов’янської міської ради. Розмовляючи з нами про український підрозділ ЖДМ, вона висловила впевненість, що ця мережа надасть нові можливості для сотень жінок по всій Україні.

За словами Ольги, багато організацій працюють над вирішенням жіночих питань, але «наша проблема у Донецькій області полягає в тому, що ці жіночі організації зазвичай пов'язані з політичним проектом або політичною партією. Недоцільно приєднуватися до таких партій, не поділяючи цінностей цих політичних сил. А при вступі до ЖДМ партійна приналежність не має значення. Жіноча демократична мережа в першу чергу ставить завдання навчати жінок, сприяти збільшенню їх кількості в політиці та прагне показати, що жінки здатні зробити свій значний внесок у спільну справу».

У рамках своєї місії цей підрозділ Мережі намагається зосередити увагу на питаннях ґендерної рівності у сфері виборчого законодавства, статутах політичних партій та створення інструментів для надання допомоги жінкам-депутаткам. Учасниці Генеральної Асамблеї в Києві підготували тексти та проголосували за такі резолюції, як «Ґендерна рівність у законодавстві про вибори та статутах політичних партій» та «Створення жіночих міжфракційних об'єднань у місцевих радах».

Щоб охопити якомога більшу кількість українських жінок, підрозділ обрав регіональних координаторів. Чотири депутатки місцевих рад - Ганна Давиденко з Вінниці, Ірина Славова з Мелітополя, Ольга Алтуніна зі Слов'янська та Оксана Савчук з Івано-Франківська - були обрані членами Координаційного комітету та активно працюватимуть на регіональному рівні.

Ганна Давиденко, депутатка Вінницької міської ради та учасниця Координаційного комітету, вважає, що сила ЖДМ полягає в тому, що ця організація об'єднує депутатів місцевого рівня: «Міжфракційні об'єднання, які ми допомагаємо створювати в міських радах, є ефективним та унікальним інструментом, який надається тільки завдяки членству в ЖДМ, оскільки вони не можуть бути створені самими лише громадськими активістами».

Підрозділ ЖДМ в Україні також планує розгорнути свою діяльність у Верховній Раді та, разом з лідерами основних політичних партій, розпочати лобіювання з метою введення ґендерних квот у виборче законодавство.

Досягнення та Історії