Громадськість

Громадяни
Для кого ця програма?

Чоловіки та жінки віком від 25 до 40

Сприяння дієвому демократичному врядуванню передбачає спільні зусилля як з боку влади, так і громадян з тим, щоб забезпечити дотримання принципів прозорості та підзвітності. МРІ працює з представниками різних груп населення та їх об’єднаннями в Україні – громадянами, громадянським суспільством, неурядовими організаціями, а також з представниками приватного бізнесу – з метою посилення їхньої ролі в процесах прийняття рішень на місцевому рівні та контролю державних функцій. Коли громадяни беруть на себе відповідальність і ефективно використовують колективну силу для виконання своєї наглядової функції, органи місцевої влади починають працювати більш прозоро і відповідально, що призводить до поліпшення результатів їхнього управління. 

Семінари за участі громадянського суспільства

У співпраці з місцевими об’єднаннями громадян і організаціями громадянського суспільства МРІ проводить навчальні семінари з метою інформування громадян щодо стратегії участі в політичних і демократичних процесах, залучення до процесу прийняття державних рішень, а також моніторингу функцій місцевого самоврядування. 

Дискусії за круглим столом

Крім того, МРІ запрошує представників усіх зацікавлених сторін до участі в дискусіях за круглим столом, щоб накреслити шляхи співпраці між владою та громадянами задля вирішення проблемних питань. Оскільки ці заходи спрямовані на вирішення пріоритетних завдань тих чи інших місцевих громад, вони можуть торкатися будь-яких тем, починаючи від потреб економічного розвитку і охорони навколишнього середовища до розгляду запитів членів ОСББ чи побоювань громадян з приводу наслідків об’єднання. 

Якщо ви маєте намір координувати серію семінарів або круглих столів для місцевого осередку організації громадянського суспільства, будь ласка, надішліть запит на адресу: iriukraine@iri.org.

Академія громадянина

Крім того, МРІ проводить численні заняття Академії громадянина по всій Україні, в ході яких учасники отримують знання щодо структури органів державної влади, методів взаємодії з владою та її контролю, а також навичок для проведення адвокаційних кампаній та створення коаліцій. Академія громадянина пропонує ряд поглиблених семінарів, у яких можна взяти участь на основі поданої заявки.

Якщо ви бажаєте навчатися в Академії громадянина, будь ласка, шукайте опції для подачі заявок, які доступні на цьому сайті у розділі Календар подій.

 

Всеукраїнська конференція за участі громадськості

Кожного року Міжнародний республіканський інститут проводить у Києві всеукраїнську конференцію за участі громадськості, на якій збирає разом випускників своїх молодіжних програм і численних слухачів Академії громадянина, щоб надати їм можливість для обговорення як спільних, так і специфічних для кожного регіону пріоритетних завдань та викликів, обміну передовим досвідом і вивчення досягнень своїх колег. Під час конференції керівники місцевих громад слухають виступи галузевих експертів та представників центральної влади, які містять загальний огляд актуальних проблем в Україні. Крім того, конференція є платформою для громадян, де вони можуть висловити своє занепокоєння щодо перешкод, що виникають під час проведення реформи демократичного і належного врядування, а також забезпечує можливість побудувати відносини і започаткувати партнерські стосунки, які сприятимуть залученню і підтримці ключових ініціаторів реформ.

Досягнення та Історії

29 лютого 2024
Волонтер під час війни: не просто людина, а хто?
Кожен третій українець сьогодні займається волонтерством, як показують результати опитування IRI. Як виглядає сьогодні ця людина – ви чи ваш друг?
Переглянути
#DefineYourFuture – пост-реліз вебінару №7. «З громадських активістів у депутати місцевої ради»
30 липня, в рамках ініціативи #DefineYourFuture відбувся сьомий вебінар МРІ, за підтримки USAID) - «З громадських активістів у депутати місцевої ради». 
Переглянути
#DefineYourFuture - вебінар №6. «Кібербезпека та онлайн маніпуляції під час виборів»
23 липня, у рамках ініціативи #DefineYourFuture, відбувся шостий вебінар МРІ за підтримки USAID) – "Кібербезпека та онлайн маніпуляції під час виборів".
Переглянути
Більше історій успіху

Ресурси програми