Сьоме всеукраїнське муніципальне опитування: мешканці міст задоволені місцевим самоврядуванням  

Дослідження
16 вересня 2021

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою “Рейтинг” провів сьоме всеукраїнське муніципальне опитування у 24 містах, щоб оцінити задоволеність жителів міст якістю послуг, ставлення до органів влади та вплив пандемії коронавірусу.  

Рух у правильному/неправильному напрямку 
Опитування демонструє високий рівень довіри до діяльності місцевої влади. У декількох регіонах громадяни дуже  схвалюють управління містом. А більшість громадян в 11 містах переконані, що їхнє місто рухається у правильному напрямку. Мешканці відзначають високу якість і місцевих послуг та задоволеність діями місцевої влади. Водночас існує розрив з рівнем задоволеності громадян державною владою.  

Ставлення до вакцинації  
Понад 50% дорослих у всіх опитаних містах вважають пандемію коронавірусу серйозною  загрозою, особливо для власного здоров'я та їх сімей. При цьому у багатьох містах небажаючих вакцинуватися більше, аніж бажаючих. У таких містах, як Львів, Вінниця та Суми, відзначається відносно вищий рівень бажаючих отримати вакцину, тоді як у Маріуполі, Одесі, Дніпрі та Запоріжжі – навпаки. Як правило, менше вагаються старші особи та чоловіки, а також ті, хто вище оцінюють якість медичних послуг. Серед основних причин небажання вакцинуватися - страх побічних ефектів та недовіра до ефективності вакцини. А серед охочих зробити щеплення більшість обрали б вакцину, виготовлену у США або ЄС.  

Повне опитування можна переглянути тут. 

Рейтинг міст за якістю обслуговування доступний тут.  

Методологія  

Всеукраїнське муніципальне опитування Міжнародного республіканського інституту було проведено Соціологічною групою «Рейтинг» у період з 12 травня по 3 червня 2021 року в 24 містах України (у Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь у Донецькій області та Сєвєродонецьк у Луганській області). Опитування проводились шляхом особистих інтерв'ю у будинках 19 196 постійних жителів України віком від 18 років і старше. Дані були зважені, щоб відобразити загальне населення цих міст за віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 3,5%, а коефіцієнт досяжності у середньому становить 65%. 

Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) .  

Популярні ресурси