Нове соціологічне опитування свідчить про великі сподівання напередодні дострокових парламентських виборів

Дослідження
10 липня 2019

Київ, Україна — Згідно з всеукраїнським соціологічним опитуванням Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту (МРІ), громадяни покладають великі надії на нещодавно обраного президента. Це дослідження також демонструє зниження песимізму щодо вектора руху країни й подальшу підтримку ідеї щодо збереження охоплених війною територій Донбасу в складі України.

«Відносно високий рівень оптимізму, виявлений у цьому опитуванні є обнадійливим знаком для оздоровлення української демократії перед позачерговими парламентськими виборами у липні, — сказав Стівен Нікс, Регіональний Директор МРІ у Євразії. — Вкрай важливо, щоб уряд і новий парламент продемонстрували свою рішучість виправдати покладені на них сподівання, подвоївши свої зусилля, спрямовані на розв’язання питань, які є найбільш важливими для громадян України». 

Шістдесят сім відсотків громадян схвалюють діяльність президента Володимира Зеленського. Крім того, 48 відсотків українців сподіваються на покращення економічної ситуації в країні впродовж наступних 12 місяців, хоча згідно з опитуванням МРІ у вересні 2018 року цей показник становив всього 14 відсотків. Так само, на відміну від минулого року, кількість українців, які відчували песимізм щодо майбутнього, скоротилася з 71% до 39%.  

Це дослідження засвідчує дедалі більше зростання підтримки курсу на трансатлантичну інтеграцію країни: 59 відсотків громадян підтримують інтеграцію з Євросоюзом, а 53 відсотки висловлюють підтримку вступу країни в НАТО.

Опитування свідчить, що українці залишаються прихильними до ідеї територіальної цілісності своєї країни. Вісімдесят чотири відсотки респондентів вважають, що території, які знаходяться під контролем так званих Донецької та Луганської народних республік, повинні залишатися частиною України, що збігається з результатами попередніх опитувань. Опитування також показує, що 45 відсотків українців вважають припинення війни на Донбасі найкращим способом, що дозволить підвищити довіру до парламенту; наступними чинниками є покращення економіки (34 %) та боротьба з корупцією (30 %). 

Методологія

Це опитування було проведене соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень. Збір даних проводився з 13 по 23 червня 2019 року шляхом особистого інтерв'ю вдома у респондентів. Опитування проводилося на всій території України, за винятком окупованих територій Криму та контрольованих Росією територій Східної України. Національне опитування проводилося за випадковою вибіркою, яка включала 2400 постійних жителів України віком від 18 років і які мають право голосу. Коефіцієнт досяжності становив 61,8 відсотка, а статистична похибка не перевищує ± 2,0 відсотки для повної вибірки опитування. Вибірка репрезентативна за статтю, віком, регіоном та розміром населеного пункту. Опитування було проведено за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
 

Популярні ресурси