Двадцять п’ять речей, які ви могли не знати про роботу МРІ в Україні

Новини
Блог
24 серпня 2016

Цієї, двадцять п’ятої річниці проголошення незалежності України після розпаду Радянського Союзу, ми вирішили скористатися моментом і розповісти про деякі невідомі сторінки, що стосуються тривалої підтримки, яку МРІ надає Україні.

 1. Україна здобула незалежність після розпаду Радянського Союзу в 1991 році, а МРІ відкрив двері свого офісу в Києві вже у 1994 році.

 1. З того моменту, як Україна стала незалежною, МРІ спостерігав за кожними загальнонаціональними виборами у країні, у тому числі за останніми парламентськими виборами 2014 року і президентськими виборами 2014 року.

 1. Тимчасом як багато міжнародних організацій, які надавали підтримку Україні, здебільшого виконували левову частку своєї роботи в Києві  – столиці України, МРІ відзначився тим, що працював у регіонах, засукавши рукави і надаючи допомогу місцевим громадам, які інакше залишилися б без уваги.
 1. Одним із перших директорів українського офісу МРІ був Томас Геретт, який жив в Україні з 1994 по 2000 рік; пізніше він став віце-президентом МРІ з програмних питань.  Регіональний директор МРІ у Євразії Стівен Нікс, перебуваючи в Україні впродовж 1994-1998 років, надавав допомогу у розробці проекту ряду статей Конституції незалежної України.
 1. Теперішній директор МРІ Майкл Дракмен на початку своєї кар’єри працював волонтером Корпусу миру в Туркменістані. Він проживає в Україні впродовж останніх шести років. Майкл веде постійну колонку на Українській правді, відомій українській газеті.
 1. Наші місцеві співробітники мають в сукупності понад 100 років колективного досвіду участі в українських політичних процесах, у співпраці з громадянським суспільством,  проведенні соціологічних досліджень і впровадженні демократичного врядування.
 1. У двох офісах МРІ в Україні працюють 17 українських експертів і двоє працівників – громадян США. МРІ реалізує свої переконання про дотримання ґендерного балансу на власній практиці – дев’ять з наших 19 працівників – це жінки!
 1. На сьогоднішній день родичі кількох місцевих працівників МРІ мають досвід проходження служби на передовій лінії фронту у конфлікті, що триває на сході країни, або ж живуть в окупованих містах і населених пунктах, очікуючи мирного врегулювання наслідків російської військової агресії в Україні. 
 1. Співробітники МРІ різняться за конфесійною приналежністю та місцем свого народження, представляючи 10 областей України від Львова на заході до Луганська на сході.
 1. Деякі з наших працівників були з нами з самого початку діяльності в Україні. Наприклад, В’ячеслав Ліпецький, – Слава, як його називають зараз в МРІ. Він почав працювати охоронцем, далі стрімко подолав шлях до керівника програм з питань роботи з політичними партіями. Він зміг організувати тренінги для понад 5000 спостерігачів від політичних партій тільки на останніх виборах!
 1. МРІ має  багатий досвід роботи з молоддю. Починаючи з 2003 року, МРІ провів навчання для понад двох тисяч молодих людей, багато з яких є кримськими татарами – представниками етнічної меншини, яка знаходиться на Кримському півострові та активно виступає за єдність України.
 1. МРІ був єдиною міжнародною організацією, яка спостерігала за черговими виборами Курултаю кримськотатарського народу у 2013 році, який обрав членів Меджлісу кримськотатарського народу –  представницького органу етнічного населення півострова.
 1. Голова МРІ, сенатор Джон Маккейн, був частим гостем України з часу відкриття офісу МРІ у цій країні. 15 грудня 2013 року сенатор Маккейн звернувся до зібрання на Майдані, що налічувало приблизно півмільйона людей, висловлюючи солідарність з протестувальниками на Майдані та підтримку їх зусиль щодо захисту демократії в Україні.
 1. Під час святкування 10-ї річниці МРІ в Україні Патріарх Української православної церкви Філарет благословив Інститут на подальшу роботу, спрямовану на розбудову демократії в Україні.
 1. МРІ була єдиною міжнародною організацією, що за підтримки USAID (Агентства США з міжнародного розвитку) здійснювала спостереження за парламентськими виборами у недавно звільнених містах східної України, де громадяни, які проживають на раніше окупованій території, вийшли голосувати за нинішній український парламент. 
 1. З 2002 року МРІ прагне підвищити прозорість виборчих процесів шляхом проведення тренінгів для спостерігачів за виборами від різних політичних партій. Зовсім нещодавно, напередодні місцевих виборів у жовтні 2015 року, МРІ провів тренінги для понад 5500 спостерігачів і більш ніж 4000 кандидатів та працівників виборчих кампаній.
 1. МРІ проводить найбільш масштабне соціологічне дослідження в Україні – щорічне загальнонаціональне опитування за участі понад 19 тисяч респондентів – мешканців українських міст. Дані щодо якості надання муніципальних послуг громадянам ініціювали дружнє суперництво між міськими органами влади по всій країні.
 1. Конференція з демократичного врядування МРІ, яка щороку збирає разом понад 200 посадових осіб – представників місцевих та центральних органів влади, стала основною подією року у сфері сприяння Україні у розбудові демократії та боротьбі з корупцією, і буде втретє проведена у березні 2017 року.
 1. МРІ працює по всій Україні і забезпечує свою присутність у найбільш стратегічно важливих регіонах. Зараз МРІ має головний офіс у Києві та тренінговий центр у Дніпрі. Також Інститут мав раніше офіси в Одесі та Сімферополі (Крим).
 1. Упродовж багатьох років роботи в Україні, що йде в усіх регіонах країни, МРІ проводив значну частину своїх програм у південних і східних містах, зокрема у Харкові і Миколаєві – містах, які мають міцніші історичні зв’язки з Росією, однак завжди були непохитно впевненими в ідеї єдності України. Останнім часом значна частина програм МРІ орієнтована на території Донбасу, контрольовані українським урядом.
 1. Це Олександр Примостко. Він працює з нами з 1996 року, і був одним з перших, хто почав навчати в Україні численну армію депутатів місцевих рад – надзвичайно важлива робота з огляду на те, що Україна розпочинає впровадження радикальних реформ, спрямованих  на децентралізацію!
 1. У 2012 році за сприяння МРІ у місті Черкаси було створено один з перших центрів надання адміністративних послуг. З тих пір МРІ працює з містами по всій Україні, щоб передати досвід, здобутий в ході реформ у Черкасах.
 1. Робота МРІ є ефективною. Наприклад, коли МРІ почав працювати у Маріуполі минулого року над питанням об’єднань власників житла,  таких об’єднань (ОСББ) було лише три. Зараз їх – 172, і їх число продовжує зростати!
 1. Кожний може взяти участь у програмах МРІ в Україні, незалежно від того, чи він представляє організацію, чи бажає пройти індивідуальне навчання. Кожний може подати заявку на участь і скористатися допомогою, яку надає МРІ.
 1. Завдяки щедрій підтримці з боку наших міжнародних донорів, Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства закордонних справ та торгівлі Канади, усі програми МРІ є безкоштовними для українських громадян.

Кеті ЛаРок, Керівник програм МРІ у Євразії @katielaroque

Стаття на сайті МРІ «Democracy Speaks»

Популярні ресурси